Aday Öğrencilerin Dikkatine!!!

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü üniversite tercih listelerinde yer vermeyi düşünen aday öğrenciler için hazırlanmış kısa bilgi notlarını ve ilgili bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz. 


  1. Aday öğrenciler için hazırlanmış sekmeye bağlantıdan ulaşaşabilirsiniz.
  2. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'ne yerleşen öğrencilerin öğrenim gördüğü süre boyunca en az % 30 oranında İngilizce ders alması gerekir. Bu nedenle, bölüm derslerine başlamadan önce düzenlenen İngilizce yeterlilik sınavında başarılı olamayan öğrencilerin İngilizce hazırlık sınıfına kayıt olması zorunludur. İngilizce hazırlık dönemi için detaylı bilgiye bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İngilizce hazırlık dönemi öğretimi Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi'nde yürütülmektedir.
  3. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, tüm Siyasal Bilgiler Fakültesi bölümlerinin yer aldığı Anadoluhisarı Yerleşkesi'ndedir. Bölüm dersleri bu yerleşkede yürütülmektedir. 
  4. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi hakkında genel bilgilere ve son dört yıllık yerleştirme verilerine bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 
  5. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünün akademik kadrosu ile ilgili bilgilere bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 
  6. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü lisans müfredatı ve ders içeriklerine bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 
  7. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yürütülen Erasmus+ programı ile ilgili bilgilere ve anlaşmalı kurumlara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
  8. Üniversite genelinde yürütülen Mevlana ve Farabi öğrenci değişim programları ve çift anadal ve yandal olanakları ile ilgili bilgilere bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

HIZLI ERİŞİM